Küsimused ja vastused
Miks ki-shiatsu?
Põhimõtteliselt on ki-shiatsuga võimalik ravida enamikke kaasaja haiguseid välja arvatud kasvajad. Eriti tõhus on ki-shiatsu teraapia krooniliste peavalude, ainevahetushäirete, vereloome probleemide, stressi, unetuse, kurnatuse, liigesehaiguste, lihasvalude, külmade käte-jalgade jms. probleemide puhul.
Järjepidev Ki-shiatsu-teraapia mitte ainult ei vähenda haiguste sümptomeid, vaid omab ka tõhusat profülaktilist toimet organismi tugevdamisel. Praktika on näidanud, et shiatsu teraapias käinud haigestuvad harva viirushaigustesse.
Veelgi olulisemaks pean aga ki-shiatsu puhul tema tasakaalustavat mõju inimesele kui tervikule. Terapeudil on võimalik diagnoosida ja jälile jõuda probleemide algpõhjustele. Ki-shiatsu teraapia võib olla sõna otseses mõttes elumuutev.
Kui kaua teraapia kestab?
Tavaliselt kestab üks seanss umbes 75-90 minutit, mis sisaldab ki-shiatsu tehnikaid ja vestlust.
Soovitav seansside arv sõltub patsiendist ja tema probleemist. Profülaktilisel eesmärgil soovitatakse shiatsu terapeudi juures käia edaspidi umbes kord kuus, probleemide korral ca kord nädalas. Shiatsu seansse võib kombineerida vaheldumisi ka massaaziga. Sel juhul toimub keha mõjutamine justkui kahes suunas, mis kiirendab probleemide kõrvaldamist. Oluline on teadvustada, et mõningatest sügavamatest terviseprobleemidest täielikuks paranemiseks kuluv aeg võib olla sama pikk, kui on olnud aeg nende probleemide tekkeks. Nii võib juhtuda, et ravi aega saab mõõta ka aastates.
Mida selga panna?
Teraapia toimub läbi riiete. Seega riietu kergelt ja mugavalt. Massažilauda ega õlisid ei kasutata.
Kas ki-shiatsu sobib mulle?
Ki-shiatsu on sobilik kõigile, ka lastele ja eakatele, kuna vajutused ja venitused on kerged ja lõõgastavad. Vastunäidustused ki-shiatsu rakendamiseks praktiliselt puuduvad.